Zařizujeme dětský pokoj – IpNabytek.cz

Zařizujeme dětský pokoj

Dětský pokojíček má ohledně vybavení svoje specifika. Na co byste tedy neměli zapomínat, pokud chcete, aby nábytek spolehlivě a dlouho sloužil a děti se zároveň ve svém prostoru cítily dobře?

Přemýšlejte o designu i praktičnosti

První zásadou je: Myslete na dostatek úložných prostor. Zásuvky, případně skříňky s poličkami dítěti umožní snadno udržovat pořádek a uklízet si hračky tak, aby bylo v pokojíčku stále uklizeno a zároveň si svoje věci neničilo. Nezapomeňte stejně tak ani na nákup kvalitní postele a matrace. Zdravé spaní je klíčové pro správný vývoj dětí.

Postupem času si navíc dítě bude potřebovat uložit nejen hračky, ale také knížky a později i učebnice a školní sešity. Z důvodu v čase se měnících potřeb se hodí tzv. rostoucí nábytek, který se dá výškově nastavit. Tudíž má šanci vašemu potomkovi vydržet mnohem déle.

Co se týče designu nábytku, zkuste raději ovládnout svou touhu po roztomilém růžovém království pro několikaměsíční malou princeznu, případně nedejte na prosebný pohled předškolní holčičky. Volte především nadčasové kusy. Vkus dítěte se bude v průběhu několika let výrazně vyvíjet. Vyplatí se nicméně názorům dítěte přece jen do určité míry naslouchat, důležité totiž je, aby se především ono cítilo v místnosti dobře.

Dbejte na bezpečnost

V případě nábytku do dětského pokoje totiž rozhodně platí, že na něm nešetříme. Snažit se za každou cenu ulevit své peněžence by se vám mohlo vymstít utrženými dveřmi od skříňky nebo vylomenou zásuvkou. Nábytek by měl být především kvalitní, protože děti ještě neumí zacházet s věcmi zcela ohleduplně. A jen málokdo si může dovolit pravidelně investovat tisícové částky za novou skříň z masivu jen proto, že se potomkovi zkrátka přestala líbit její barva.

Přírodní materiál v podobě dřeva má v případě nábytku mimo dlouhé životnosti ještě jednu výhodu. Nezpůsobuje alergické reakce a neuvolňuje žádné škodlivé látky. Zkontrolujte si samozřejmě ale zdravotní nezávadnost veškerých použitých materiálů, jako jsou barvy atd.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!