Zápach v domácnosti – jak se ho zbavit?

Určitě i vám se někdy stalo, že jste přišli na návštěvu k některému ze svých přátel a hned po vstupu do bytu či domu vás do nosu praštil nepříjemný odér. Každý domov má své specifické pižmo, které členové rodiny necítí, ale každá návštěva ano. A teď si představte, že i vaši hosté tajně křivý nos, když přijdou k vám domů. Jak se tedy zbavit zápachu v domácnosti?

Není nad to, když domov krásně voní

Vrátit se po náročném dnu v práci do krásně voňavého bytu či domů je daleko příjemnější, nežli se vracet někam, kde to nepříjemné zapáchá. Za nevábný odér linoucí se z vaší domácnosti může nejen kouření, ale i vaření či domácí mazlíčci.

Jedlá soda na koberec

A teď ruku na srdce: jak často čistíte koberce? Možná jako řada dalších lidí věnujete úklidu domácnosti hodně času, ale na koberce tak nějak zapomínáte. Přitom právě koberce jsou jedním ze zdrojů zápachu, který se poté line celou domácností.  Chcete-li se zbavit odéru zažraného do koberce, nasypte na něho jedlou sodu, nechte čtvrt hodiny působit a poté jednoduše vysajte vysavačem.

Pravidelné a důsledné větrání

Se zápachem vám může hodně pomoci i tak obyčejná věc, jako je pravidelné větrání. Každý den byste měli alespoň dvakrát otevřít okno minimálně na 15 minut, aby se vzduch uvnitř promísil s tím čerstvým. Větrat bychom měli po celý rok bez ohledu na panující počasí.

Když zapáchá lednice

Také vám dokáže zkazit náladu, když si pro něco jdete do lednice a po jejím otevření si do kuchyně pustíte nepříjemný zápach? Mohou za to skladované potraviny, především pak ty pachově hodně výrazné. Pokud vás trápí smrad v lednici, dejte do misky několik plátků citronu a trochu vody a misku uložte do lednice. Stejně tak pomůže i plátek obyčejného chleba, který do sebe pachy vstřebá.

Zbavte se vlhkého zápachu

Zvláště ve starších domech a bytech mají obyvatelé často problém s vlezlým vlhkým zápachem. Nepříjemný odér zatuchliny tak možná trápí i vás a vy si tak lámete hlavu nad tím, jak se ho zbavit. I tady máme jednoduchou radu:  stačí si připravit několik látkových sáčků, vložit do nich po hrstičce kávových zrnek a dobře uvázaný pytlíček uložit do botníku, do šatny, do kuchyně, do obýváku – zkrátka na různorodá místa v domácnosti. Kávová zrnka do sebe nepříjemný zápach absorbují.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!