Zahrada feng shui

Harmonicky působící zahrada, na kterou se nejen pěkně dívá, ale na které je především radost pobýt – no uznejte sami, není tohle i vaše tajná představa? Stále více lidí si chce svou zahradu zařídit tak, aby jim poskytla vítané útočiště plné klidu, kam se budou moci schovat po náročném dni v práci nebo tehdy, kdy budou mít špatnou náladu. Možná je na vině dnešní hektická doba, která má na nás vysoké nároky a jen málokdo s ní dokáže držet krok…

Rekonstrukce zahrady pod taktovkou feng shui

Možná se i vám dostalo do podvědomí řešení zahrady pod taktovkou starého čínského učení feng shui. Zařídit si podle něco ložnici nebo jinou část interiéru, není až takový nevídaný jev. Ale aby mu podléhala zahrada? To už může být pro mnohé z vás novinka. Základem feng shui jsou životní energie, které jsou složeny z protikladů jin a jang. Pokud si chcete svou zahradu zařádit v duchu feng shui, musíte pochopit, že váš dům představuje jin a zahrada musí představovat jang, aby vše mohlo správně fungovat.

Základem zahrady je 5 prvků

Zahrada pod vedením feng shui musí obsahovat 5 prvků – konkrétně oheň, vodu, kov, dřevo a zemi. Berte to samozřejmě s nadsázkou, nebudeme vás nutit, abyste si v rohu zahrádky vytvořili kovošrot. V následujících řádcích vám poradíme, jak tyto prvky na zahradě znázornit a jak si s nimi v prostoru pohrát.

Jak na zahradě zpodobnit pět prvků feng shui

  • Jako první se zaměříme na oheň, který na svém pozemku nejlépe ztvárníte prostřednictvím rostlin kvetoucích ve žlutých, oranžových a červených odstínech. Věřte, že takto zbarvené květiny na vás budou mít výrazný vliv a vyburcují vás k aktivitě, ať už bude jakákoli.
  • Druhým prvkem je voda, která může mít v exteriéru podobu jezírka, fontánky, menšího potůčku nebo napajedla pro ptactvo. Určitě se s tím dá různorodě vyhrát, chce to jen zapojit fantazii.
  • Do třetice všeho dobrého zmíníme kov, který je dobré zpodobnit ve formě sošek, nábytku, zábradlím či jakýmkoli jiným kovovým předmětem. Ozdobného rázu, samozřejmě. Ojetý vrak nemá na zahradě co dělat, byť je kovový.
  • Předposledním prvkem, který na zahradě rozhodně nesmí chybět, je dřevo. Nádherný přírodní materiál, který slibuje tolik možností ke zpodobnění, že si možná ani nebudete moci vybrat. Vsaďte na keře, dřevěný plot, nábytek, sloupy nebo pilíře.
  • Na závěr zbývá poslední prvek a tím je země. Tady je pole působiště snad nejširší, tudíž můžete na své zahrádce vysadit bylinky, založit zeleninový záhon nebo postavit ohniště z cihel.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!