Záclony jsou opět v módě! – IpNabytek.cz

Záclony jsou opět v módě!

Zatímco dříve záclony představovaly nedílnou součást každé domácnosti, a čím byly honosnější a bohatě zdobené, tím více přitahovaly pozornost a dělaly parádu. Pak se od nich ale upustilo, postupně zmizely z našich domovů a byly nahrazeny modernějšími žaluziemi, případně roletami. Jenže stejně jako se říká, že se dobří holubi vracejí, i záclony si opět získávají přízeň lidí i čestné místo u nich doma. Chcete-li jít s dobou, ani vám by záclony v oknech rozhodně chybět neměly!

Kam všude se záclony hodí?

Na to je velice jednoduchá odpověď: všude! Stačí do konkrétní místnosti vybrat ten správný kousek, lépe řečeno přizpůsobit styl a vzhled záclony danému interiéru. Pokud si dáte opravdu záležet, podaří se vám vydat na zlatou střední cestu – tedy na takovou cestu, kdy záclona nebije do očí a nepůsobí jako pěst na oko, ani nezanikne mezi ostatním vybavením a nestane se nenápadnou. Ba naopak se záclona stane perlou místnosti, ale současně s ostatním vybavením vytvoří jeden harmonický celek. A to je přesně ten cíl, kterého chcete dosáhnout.

Záclony vybírejte pečlivě

Když už jsme si ujasnili, neumístit záclonu do každé místnosti rozhodně není krok vedle, ještě bychom si měli říci, podle čeho je vybírat. I tady totiž platí, že každá místnost u vás doma má jiný charakter a tomuto charakteru je potřeba styl záclony přizpůsobit. Zatímco do obývacího pokoje nebo ložnice si můžete dovolit záclony dlouhé, sahající klidně až na zem, do kuchyně se tento střih ani délka záclon nehodí. Je to nepraktické, a pokud máte okno nad kuchyňskou linkou, jen stěží byste si zde poradili s dlouhou záclonou. Do kuchyně radíme pořizovat krátké dolní záclony, které se umisťují na tyčku sahající zhruba do dolní třetiny okna.

Jiné záclony v létě i v zimě

Výběr záclon můžete přizpůsobit i aktuálně panujícímu ročnímu období. Bylo by hloupé si myslet, že investujete do jedné záclony a budete jí mít na oknech 365 dní v roce. Na zimní měsíce se hodí záclony krátké, které nezabrání průchodu tepla do místnosti a nezpůsobí vám tak tepelně ztráty. Naopak v létě si můžete dovolit bohémské záclony sahající až na zem. Když se budou vlnit ve větru, bude to vypadat nádherně!

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!