Vybíráme interiérové dveře

Interiérové dveře jsou velmi často opomíjeným prvkem domácnosti. Ačkoli zařízení interiéru věnujeme dostatek času a přizpůsobujeme si jeho vzhled k obrazu svému, dveře považujeme spíše za samozřejmost, která tolik pozornosti nepotřebuje. Což ale vůbec není pravda. I dveře mají v interiéru výrazný vliv na jeho celkový vzhled a dojem, kterým na nás působí. Proto bychom jejich výběr rozhodně neměli uspěchat a měli bychom si dát záležet, abychom pro své bydlení vybrali jen to nejlepší.

Vyřešte otázku otevírání dveří

Pokud své bydlení teprve zařizujete, měli byste na samotném začátku vyřešit otázku otevírání dveří. Vycházet můžete především z dispozičních možností vašeho bydlení. Pokud máte k dispozici hodně místa, neváhejte a zvolte klasické otočné dveře. Ty se zavěšují na panty usazené v zárubních. Kdo naopak nemá prostoru na rozdávání, ten by měl vsadit na dveře posuvné. U těch totiž není nutnost počítat s prostorem potřebným pro otevření dveří. U posuvných dveří si lze vybrat, zda chcete dveře umístit na stěnu nebo do stavebního pouzdra.

Doleva nebo doprava?

Pokud se rozhodnete pro klasiku v podobě otočných dveří, ujasněte si, zda hledáte dveře pravé nebo levé. Zdá se to jako maličkost, ovšem ve finále to může být maličkost zásadní. Zda jsou dveře levé nebo pravé poznáte jednoduše: postavte se tak, aby se dveře otevíraly směrem k vám. Budou-li panty na levé straně, jedná se o dveře levé a naopak pravé dveře poznáte tak, že panty budou napravo.

Povrchová úprava dveří není jen o vkusu

Teď už přichází na řadu ta příjemnější část – tedy výběr povrchové úpravy dveří. V tomto případě berte v potaz nejen váš vkus, ale ohlížíte se i na to, v jakém prostoru se dveře budou nacházet. Nejlevnější povrchovou úpravou je fólie, která je k dostání v mnoha odstínech a je vhodná do interiéru bez zvýšeného zatížení. Do domácnosti se středním zatížením doporučujeme zvolit laminát. Výhodou je, že laminátovou úpravu povrchu dveří prakticky nerozeznáte od pravého dřeva a ani po letech nepřijdete o její původní krásu. Na laminátu určitě oceníte i jeho odolnost.  Kdo se bude chtít plácnout přes kapsu, ten vsadí na masivní povrchovou úpravu. Masivní dveře působí luxusním dojmem, dlouho vydrží a ani po letech neztrácí svou krásu.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!