Vyberte pro svého školáka vhodný psací stůl

Potřebujete pro své dítě vybrat vhodný psací stůl, kde bude moci v klidu psát domácí úkoly a učit se? Zapomeňte na kuchyňský stůl, pro učení musí mít dítě vyhrazený prostor!

Na učení musí být klid a prostor

Při zařizování dětského pokoje myslete vždy na to, aby se skládal z několika zón. Jednotlivé oblasti by měly sloužit k různým účelům. K hraní, odpočinku, spaní, učení až po plnění domácích úkolů. Velmi důležité je vytvoření prostoru pro studium, a to od první chvíle co jde dítě poprvé do školy. Dítě by mělo vědět, že pro učení a domácí úkoly má vyhrazené místo a zde na své povinnosti bude mít čas a klid. Správně nastavený režim mu ulehčí každodenní úkoly, stejně jako vám rodičům.

Psací stůl musí dítěti vyhovovat

Základem pracovní plochy je psací stůl. Dítě u něj tráví několik hodin denně každý den, proto mu musí stůl maximálně vyhovovat. Stůl by měl být flexibilní, dostatečné prostorný, bezpečný a měl by mít i hezký design.

Vyberte rostoucí nábytek

Skvělé řešení představuje rostoucí i ergonomický nábytek. Ten se totiž dá vždy nastavit tak, aby vyhovoval proporcím dítěte. Nábytek s ním navíc poroste až do dospělosti a přizpůsobí se každé situaci. Při výběru stolu nepodceňujte ani úložný prostor. Dítě musí mít dostatek prostoru pro uschování všech věcí.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!