Všeuměl do vašeho interiéru jménem lamino deska!

Přemýšlíte nad nějakou drobnou rekonstrukcí či pouze proměně vašeho bydlení zvláštně v této době, kdy doma trávíme více času než bychom nejspíše chtěli? S materiálem, který je vytvořen z dřevotřísky a pokryt vrstvou melaminové pryskyřice a dekoračního papíru můžete vymyslet zázraky. Jedná se o laminové desky, které se vyrábějí v několika variantách, nejčastěji v imitaci dřeva, s výhodou toho, že oproti klasickému dřevu za tyto materiály nezaplatíte majlant, jelikož se jedná o nejlevnější a také nejpoužívanější materiály v oblasti nábytku. 

Jaké jsou možnosti?

Tyto desky se nejčastěji vyrábějí v rozměrech 280×207 cm a tloušťky lamino desek nalezneme nejvíce ve velikosti 18 mm, přičemž takto silná deska nám již dokáže zaručit pevnost a stabilitu. Tloušťky 16 mm, 14 mm či 10 mm se používají do prostor a míst, se kterými se nedostanete tolik do kontaktu a jejich kvalita vám nehraje zásadní roli. Kromě imitace dřeva si ze vzorníku lamino desek můžete vybrat například barvu jako je vanilková, limetková, písková či imitaci kamene nebo keramiky. Obrovský výběr naleznete například na drevobis-ds. Plusové stránky lamino desek je oproti ceně také jednoduchá údržba, skvělá odolnost a hladkost povrchu.

A kam s lamino deskou do interiéru?

Pokud se tento materiál rozhodnete zařadit do interiéru, skvělým pomocníkem se vám stane při realizaci či renovaci kuchyně. Lze ho použít jako pracovní desku či lamino desku umístit za kuchyňskou linku. Skvěle se také hodí pro dvířka a šuplíky a při výměně takového kuchyňského prvku můžete dokázat efektu zcela nové kuchyně, kterou vám bude každý chválit. Pro svou variabilitu v oblasti druhů a barev se jej nemusíte bát použít i například v obýváku či chodbě a své uplatnění lamino deska najde také v pracovně. V ložnici můžete s lamino deskou vytvořit originální obklad, který změní dojem z celé místnosti.

 

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!