Toužíte po čisté fasádě? Profesionálové si poradí se všemi druhy nečistot

Přestaňte se trápit pohledem na fasádu vašeho domu, která je již nějakou dobu pokryta množstvím nečistot. Bez ohledu na stupeň znečištění může opět vypadat jako nová. Obraťte se na profesionály a o nic víc se nestarejte. Jak čištění probíhá a proč je důležité i z jiných než estetických důvodů?

Proč fasádu čistit pravidelně?

Fasáda chrání dům před množstvím vnějších vlivů, které se však podepisují na jejím stavu. Průběžně na ní ulpívají atmosférické nečistoty i mikroorganismy – fasáda tak ztrácí původní vlastnosti a přestává být funkční. Logicky klesá i její životnost.

Podle odborníků je optimální periodicita čištění fasád cca 5 až 8 let. O domy se zateplenou fasádou je vhodné pečovat ještě o něco častěji. V praxi samozřejmě hraje roli aktuální stupeň znečištění.

Mytí fasády je pracné a časově náročné

Vyčistit fasádu od všech nečistot není snadné. Nedílnou součástí procesu je stavba lešení (jde-li o vícepatrovou stavbu) a volba vhodných čisticích prostředků. Na některé nečistoty však platí pouze mytí speciální technikou. Tyto důvody vedou většinu lidí k tomu, aby se obrátili na odborníky, pro které je čištění povrchů staveb každodenní rutinou.

 

Jak čištění fasády probíhá?

Profesionálové zbaví fasádu běžných nečistot, mikroorganismů (mechů, lišejníků, plísní…) a v případě potřeby i graffiti či jiných problematických nečistot, které dostávají hlouběji do struktury povrchu a nelze je vyčistit běžným způsobem.

Technik se ve smluveném termínu dostaví k vám domů, provede analýzu povrchu a následně vzorové čištění. Díky tomu přesně určí vhodnou metodu čištění a vypracuje přesnou cenovou kalkulaci. Vy získáte jasnou představu o tom, jak bude fasáda vašeho domu po odborném zásahu vypadat.

Více se dozvíte na www.ars.cz, kde najdete také fotogalerii s ukázkami realizovaných zakázek.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!