Snižujeme náklady v domácnosti, aneb i na maličkostech se dá ušetřit! – IpNabytek.cz

Snižujeme náklady v domácnosti, aneb i na maličkostech se dá ušetřit!

Také s každou nově příchozí složenkou nevěřícně protáčíte panenky a měsíc co měsíc si lámete hlavu nad tím, kam se tak rychle rozkutálí vaše výplata? Pokud vám peníze z účtu mizí neskutečnou rychlostí, tak možná hodně utrácíte, i když se to ani neuvědomujete. Velmi často za tím stojí zbytečně vysoké výdaje v domácnosti, které byste s troškou snahy dokázali snížit i o polovinu. Jak na to? To si můžete přečíst v dnešním článku!

Přestaňte si dopřávat luxus

Možná teď chcete namítnout, že si vůbec žádný luxus nedopřáváte. Pokud si ale několikrát do týdne napustíte vrchovatou vanu horké vody a následně v ní dlouhé minuty lenošíte, pak už vám možná dojde, co máme tím dopřáváním luxusu vlastně na mysli. Což o to, polenošit si ve vaně plné bublinek je velice lákavé a jen málokdo tomu odolá. Jenže taková plná vana vody něco stojí a zvláště, pokud si ji napustíte několikrát do týdne. Jestliže chcete ušetřit, začněte se sprchovat. Peníze už vám nebudou tak rychle odtéká odpadem.

Nebojte se namočit ruce

Mít v domácnosti myčku na nádobí je dnešní době standard. Stále více hospodyněk se na její pomoc spoléhá a vůbec si neuvědomují, že díky této své pohodlnosti vynakládají mnohem větší výdaje než by ve skutečnosti musely. Největší úskalí nastává ve chvíli, kdy myčku zapínáte poloprázdnou. Není nad klasické mytí nádobí v ruce, což je pro vás sice pracnější, ale co se úspory vody týče, je to výhodnější.

Prádlo perte s rozumem

Pokud přemýšlíte nad tím, kam utíkají vaše těžce vydělané peníze, zkuste se zamyslet nad tím, jak perete. I tady totiž často bývá kámen úrazu. Možná totiž perete neefektivně, tedy tak, že pračku zapínáte poloprázdnou nebo volíte zbytečně dlouhé programy. Samozřejmostí by v dnešní moderní době měla být chytrá pračka, která si dle váhy prádla dokáže dávkovat vodu a sama si zvolí i potřebnou délku programu.

Budiž světlo – nebo ne?

A teď ruku na srdce: umíte za sebou zhasínat, když odcházíte z místnosti do místnosti nebo necháváte světla rozsvícená i po dobu vaší nepřítomnosti? I tady může být zakopaný pes a příčina toho, že vaše vydělané peníze mizí rychleji, než si stíháte všímat. Když jste doma, určitě nemusíte svítit v každé místnosti, když v ní zrovna nejste. Stisknout vypínač je přeci úplná drobnost.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!