Sjednejte si pro vás nejvýhodnější pojištění bydlení – IpNabytek.cz

Sjednejte si pro vás nejvýhodnější pojištění bydlení

Možná se každé ráno probouzíte s divným pocitem strachu. Není divu, vaše bydlení neustále zdokonalujete, takže strach, že o majetek přijdete, je stále větší. Jak být v klidu? Když si sjednáte pojistku, získáte jistotu, že v případě škod dostanete odpovídající finanční kompenzaci. Nepodceňujte to a vyberte si jednu z 3 variant.

Rozdíly jsou velké!

Ze všeho nejdříve se musíte rozhodnout, jaký typ pojistky zvolit. Pro rodinné domy, byty i podnikatelské objekty je žádoucí sjednat minimálně pojištění nemovitosti. Vztahuje se na škody, které způsobí přírodní živly, vandalové i zloději. Vztahuje se také na zahradní kultury nebo anténní systémy. Více se o něm dozvíte tady.

Pokud chcete mít postaráno i o movité věci, musíte si zařídit pojištění domácnosti. Právě to kryje škody na movitých věcech, chrání vás dokonce i v případě, když si od vás zloděj odnese cennosti a peníze v hotovosti. Lidé, kteří chtějí komplexní ochranu, volí nejčastěji pojištění majetku. Jeho krytí se vztahuje na nemovitost i movité věci.

Jak neplatit přehnaně moc?

Před sjednáním se vyplatí udělat porovnání. Máte dvě možnosti. Buď kontaktujte vybrané pojišťovny a nechte si udělat nabídku, nebo použijte online srovnávače. Nikdy se ale neřiďte jen cenou. Mnohem důležitější jsou podmínky smlouvy. Co se týče pojistné částky pro domácnost, ta se stanovuje na základě velikosti obytné plochy (například u pojišťovny ERGO a jejich pojištění Bezpečný domov), roli hraje samozřejmě hodnota majetku a cenu může ovlivnit i lokalita.

Více například platí lidé v rizikových oblastech, jako jsou hlavní město a záplavové oblasti. Nikdy se nesnažte cenu uměle snížit tím, že udáte nižší hodnotu nebo menší plochu. Tím dojde k podpojištění. Následkem je, že v případě škody dostanete i nižší kompenzaci. Pamatujte, že cca jednou za 5 let je vhodné smlouvu aktualizovat, tj. snížit nebo zvýšit pojistnou hodnotu. Vyplatí se to udělat zejména po rekonstrukci, která vždy hodnotu majetku zvýší.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!