Šicí stroje Juki pro úplné nováčky i profesionální využití

Rozhodla jste se, že si uděláte radost a pořídíte si nový výkonnější a modernější šicí stroj do Vaší domácnosti? Nebo jste úplným nováčkem v šití a uvítala byste pár tipů, podle čeho šicí stroj vybrat. Nechte si od nás poradit a dozvíte se i několik rad, jak se o šicí stroj správně starat, aby Vám sloužil co nejdéle.

Šicí stroje Juki jsou zárukou vysoké kvality a technickými přednostmi

Logicky první parametr nad kterým budete při výběru šicího stroje uvažovat je jeho cena. Dobré i plně funkční stroje seženete okolo 2 až 3 tisíc korun a pochopitelně budou disponovat omezenými funkčnostmi. Skvěle výkonné šicí stroje se poté pohybují v cenové relaci okolo 10 tisíc korun. Při výběru dobře zvažte, s jakým materiálem budete chtít pracovat, protože například práci s džínovinou nebo sešívání několik vrstev látky nemusí všechny šicí stroje zvládnout. Pokud se chcete spolehnout na šicí stroje s vysokou kvalitou, inovacemi a technickými přednostmi, vsaďte na šicí stroje Juki. Známý celosvětový výrobce šicích strojů vyvíjí vlastní šicí stroje již od roku 1945 a v jejich nabídce naleznete šicí stroje pro denní použití v domácnosti i v průmyslu.

 

Jak na údržbu a čištění šicího stroje?

Abyste předešla jakýmkoliv potížím se šicím strojem již na samém začátku, pečlivě si prostudujte jeho návod. Můžete mít sice bohaté zkušenosti již s jiným šicím strojem, avšak jednotlivé značky a typy šicích strojů se mohou lišit v konstrukci a způsobu ovládání. Před zahájením jakékoliv údržby nikdy nezapomínejte na odpojení přívodu elektrické energie. Co se týče pravidelné údržby, šicí stroj vyžaduje čištění přibližně po 10 až 15 hodinách práce. Pro odstranění nečistot a jemných vláken stačí odšroubovat stehovou desku a štětečkem se zbavit nečistot. Pořádnou péči šicímu stroji dodáte, pokud ho jednou za čas promažete olejem na šicí stroje v místech, kde se vyskytuje kov.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!