Řízené větrání vyřeší pachy i vlhkost v domě a bytě, navíc uleví alergikům

Jak efektivně větrat, aby se z domácnosti odstranily veškeré pachy z kuchyně nebo koupelny a odvedla vlhkost, aby neplesnivěly zdi? Problémy s větráním nejsou jen v zimních měsících, kdy jsou města sevřená v inverzi, ale také v období jarních a podzimních dešťů. Lidé však špatně nebo nedostatečně větrají i v létě, protože se obávají úniku chladného vzduchu z domu nebo bytu, a naopak přicházejícího horka zvenku. Řešením pro všechny tyto případy je řízené větrání pomocí decentralizované rekuperační jednotky.

Samostatný systém do každé místnosti

Velkou výhodou rekuperační jednotky bez centrálních rozvodů je možnost odvětrávání jednotlivých místností podle potřeby. Navíc bez nutnosti zásahu do samotné hrubé stavby, proto jsou rekuperační jednotky vhodné do všech typů staveb, ať již nově postavených, rekonstruovaných nebo v původním stavu. Jednotky se instalují jednoduše do obvodových zdí, stačí pouze malý otvor pro průchodku. Díky tomu lze snadno namontovat jednotky do objektů s potřebou řízeného větrání, jako jsou školky, školy, restaurace, ordinace nebo kanceláře.

Údržbu i nastavení zvládne uživatel

Na rozdíl od centrálních větracích systémů je nejen snadná instalace, ale také údržba a vlastní nastavení jsou natolik jednoduché, že je zvládne sám koncový uživatel. To mu přináší svobodu si nastavit parametry dle aktuální potřeby pro jednotlivé zóny v domě, případně místnosti v bytě. Rekuperační jednotka se totiž skládá z regeneračního keramického tělesa a reverzního ventilátoru, který se ovládá pomocí centrálního regulátoru. Pro každou místnost je určená jedna jednotka, ta odvádí vydýchaný a znečištěný vzduch ven během daného intervalu, po jeho uplynutí naopak přivádí čistý vzduch do objektu.

Bez alergenů i kouře

Řízené větrání je velmi efektivní v eliminaci pachů a vlhkosti, čehož při neřízeném, klasickém větrání pomocí otevírání oken, nelze docílit. Rekuperační jednotky lze zároveň vybavit speciálními prachovými, pylovými nebo uhlíkovými filtry, které dokáží zachytit většinu pylových a prachových částic, popílku nebo uhelného prachu. Současně nepropouštějí do interiéru nepříjemný zápach ze smogu nebo kouře, alergici a malé děti se tak mohou nadechnout i v tom nejhorším inverzním období.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!