Proč bydlet v dřevostavbě

Pokud zvažujete pořízení vlastního bydlení, dřevostavba bude určitě jedním z řešení, které budete zvažovat. Dřevostavby se dostávají do podvědomí stále většího počtu lidí, především pak pro své velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. I přes veškeré výhody, které se k tomuto typu stavby pojí, jsou mezi námi tací, kteří dřevostavbám příliš nedůvěřují.  Jestliže i vy stále váháte, přečtěte si dnešní článek, ve kterém se společně podíváme na důvody, pro které stojí za to dát dřevostavbám přednost.

Bydlení v řádech několika měsíců

Největší výhodou dřevostaveb je bezesporu jejich rychlá stavba. Zatímco u klasického zděného domu byste si museli počkat klidně i více než rok, dřevostavba je hotová během několika měsíců. Ani ty nejmodernější zdící technologie se tak rychlosti stavby dřevostavby nemohou rovnat.

Nízkoenergetické bydlení

Jak jsme již zmínili na začátku dnešního článku, dřevostavby se vyznačují skvělými tepelně-izolačními vlastnostmi. Díky tomu slibují nízkoenergetické bydlení, které bude šetřit vaše finance. Nízkoenergetické stavby či pasivní domy jsou v současné době velice žádané.

Vysoká pevnost domu

Lidé se velmi často bojí o pevnost domu, kdy se strachují, zda dřevostavba odolá tíze sněhu nebo poryvům větru. Obavy rozhodně nejsou na místě, protože i tento typ stavby musí být podložený statikou, jež hravě prokáže její nosnost.

Život v souladu s přírodou

Nesporným pozitivem hrajícím do karet dřevostavby je přírodní materiál, ze kterého je vyrobena. Dřevo bylo a stále je nejoblíbenějším materiálem vůbec, ke kterému tíhnou nejen milovníci přírody a ochránci životního prostředí. Pokud je vaším přáním žít v souladu s přírodou, pak není nad čím váhat. V dřevostavbě budete obklopeni dřevem, což je pocitově velice příjemné. Přítomnost dřeva navíc přináší i další výhody –  stěny nestudí, celý prostor se vyhřívá rovnoměrně a vyhřát v topné sezóně dřevostavbu je daleko rychlejší, nežli v klasicky zděném domě.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!