Pohodlné posezení, aneb výběr sedací soupravy v pěti krocích! – IpNabytek.cz

Pohodlné posezení, aneb výběr sedací soupravy v pěti krocích!

Sedací souprava je dominantou obývacího pokoje. Představuje nejdůležitější prvek interiéru, jehož úkolem je poskytnout pohodlné posezení pro členy rodiny i jejich hosty. Vzhledem k tomu, že jí používáme každý den, bychom si měli dát záležet s jejím výběrem, abychom nekoupili zajíce v pytli a vybrali pro sebe jen to nejlepší.  V dnešním článku vám poradíme, co sledovat a na co si dát pozor.

Krok první: ujasněte si, jaký tvar sedačky chcete

Na samotném začátku musíte mít jasno v tom, jaký tvar sedací soupravy chcete. Je jich totiž hned několik a každý  má jiná pro a proti. Tvar sedací soupravy přizpůsobte především dispozičním možnostem vašeho obývacího pokoje. Do malého obýváku, kde jste nuceni počítat každý centimetr, jen stěží umístíte prostornou sedačku ve tvaru U, která je na prostor hodně náročná. Sedací souprava má být sice dominantou pokoje, ale interiér pak díky ní nesmí působit zastavěně.

Krok druhý: Vyberte si potahový materiál

Jakmile budete mít ujasněný tvar sedačky, přistupte k dalšímu kroku a tím je výběr potahového materiálu. I tady určitě je z čeho vybírat, k dostání jsou sedačky kožené, čalouněné, koženkové nebo potažené látkou. Výběr materiálu je otázka vkusu, ale ohlížet se určitě můžete i na to, kdo s vámi doma bydlí. Pořídit si koženou sedačku do domácnosti s domácími mazlíčky by nemusel být dobrý nápad. Kožené sedačky jsou totiž nejdražším typem a příliš si nerozumí s ostrými zvířecími drápky.

Krok třetí: jakou zvolit konstrukci

A teď  teď se dostáváme ke konstrukci. Mezi nejoblíbenější a nejčastěji vybírané typy patří dřevěné a kovové konstrukce. Konstrukce vyrobená z kvalitního masivního dřeva je příslibem dlouhé životnosti a velké odolnosti. Hravě tak odolá každodennímu používání. Železné konstrukce toho hodně vydrží, ale po určité době používání začnou vrzat, což může být nepříjemné.

Krok čtvrtý: s úložným prostorem nebo bez?

Určitě je dobré si rozmyslet, zda chcete, aby vámi vybraná nová sedací souprava měla či neměla úložný prostor. Ten určitě není na škodu, využít jej můžete k uložení věcí,  pro které jinde nemáte místo nebo které nemají být jiným na očích. Úložné systémy se u jednotlivých sedacích souprav liší, některé mají výklopný úložný systém jiné naopak vysunovací.

Krok pátý: rozkládací nebo ne?

Na závěr máme poslední radu, která se týká rozkládání sedačky. Dobře si rozmyslete, zda si koupíte sedací soupravu, která nabízí prostor pro spaní či nikoli. Pokud sedačku pořizujete s vědomím, že poskytne čas od času zázemí pro spánek vašim přátelům, pak určitě neváhejte a investujte do modelu, který se dá rozložit. Nebudete tak muset řešit dilema, kam vaši hosté přes noc složí hlavu.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!