Péče o trávník v létě – IpNabytek.cz

Péče o trávník v létě

Horké léto tu opravdu bude co nevidět. Což je samozřejmě jedině dobře, určitě se také nemůžete dočkat! Společně s létem přichází nejen vidina času stráveného u vody nebo vytoužená dovolená, ale i spousta práce na zahradě. Zahrádkáři se již teď děsí starosti o trávník, který si v létě vyžaduje pečlivý přístup. Jestliže chcete vědět, jak se starat o trávník v létě, pak čtěte dál. Poradíme vám!

Pozor na sekání v horkých dnech

Udržovat trávník pěkně nízce zastřižený je pro majitelé zahrádek, kteří si na jejím vzhledu zakládají, nepsanou povinností. Jenže mnoho z nich se dopouští jedné zásadní chyby – sekají trávu v největším pařáku, což vůbec není dobré. Prudké sluneční paprsky jsou totiž k právě posečeným rostlinám nekompromisní a bez rozmyšlení je likvidují. Proto v horkých dnech, kdy bude teplota vyšší nežli 25°C trávu sekejte až večer, kdy slunce nebude již tak silné.

Provzdušňování trávníku

I v horkém létě, kdy budete mít nutkání nic nedělat a válet se někde u vody, byste si měli najít čas na provzdušnění trávníku. Rozhodně mu to prospěje, dělejte to pravidelně. Díky provzdušnění se trávník prořeže a ke kořenům se tak dostane více vláhy a vzduchu.

Jak je to se zavlažováním?

Zavlažování trávníku v létě je kapitola sama o sobě. Stejně jako u sekání i v tomto případě platí, že se trávník nesmí zavlažovat za přímého slunečního slunce. S touto činností tedy raději počkejte až do podvečerních hodin. Pokud byste trávník zavlažili například v poledne, kdy je slunce nejsilnější a nejvíce pálí, kapičky vody by se proměnily ve zvětšovací sklíčka a silné sluneční záření by nenávratně rostliny poškodilo. Zalévat můžete i brzo ráno, aby trávník netrpěl vysycháním.

Hnojení trávníku

Nedílnou součástí péče o trávník je jeho hnojení. V horkých měsících by se měl trávník přihnojovat speciálním hnojivem v rozmezí tří týdnů. Použít můžete granule i roztok, záleží na tom, co je vám příjemnější.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!