Není podlaha jako podlaha. Která bude pro váš domov ta nej?

Při zařizování nového bydlení řešíme celou řadu věcí, mezi které jednoznačně patří i podlaha. Ta tvoří důležitý základ každé místnosti a jejímu výběru je tedy potřeba věnovat dostatek času a pozornosti. Podlahovou krytinu lze vybírat nejen dle svého vkusu, ale i s ohledem na konkrétní místnost, míru vytížení a samozřejmě i na členy domácnosti.  V současné době máte na výběr z několika možností, pro to určitě není na škodu znát pro a proti nejoblíbenějších druhů podlahové krytiny.

Kouzlo dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy jsou nejstarší a zároveň nejoblíbenější typ podlahové krytiny.  Jedná se o vysoce kvalitní a léty osvědčený materiál, který krásně vypadá a dobře slouží. K výběru jich je hned několik druhů a záleží tedy jen na vás, pro který se rozhodnete. Pořízení kvalitní dřevěné podlahy není nejlevnější záležitostí, vynaložená finanční investice se vám ale vrátí v podobě příjemného vzhledu, který dřevěná podlaha získává až s léty.  Nabídnout vám může i výborné tepelně izolační vlastnosti a především pak vysokou odolnost a úctyhodné výdrž.

Odolnost vinylové podlahy

Vinylové podlahy se v současné době dostávají do podvědomí stále většího počtu lidí. Nabízí možnost výběru ve velkém množství dekorů, kdy dokáže perfektně imitovat i přírodní materiály v podobě dřeva, dlažby, kovů či kamene. Výhodou vinylové podlahy je její vysoký stupeň zátěže a skvělá odolnost vůči opotřebení. Hodí se do jakéhokoli interiéru, odolá i vlhku a je skvělou volbou pro alergiky. Stinnou stránkou vinylové podlahy je vyšší pořizovací cena a zároveň i náročnější náklady na její pokládku.

Klasika v podobě linolea

Pokud hledáte levnější alternativu podlahové krytiny, která vám zároveň bude moci nabídnout příjemný vzhled a dostatečnou odolnost, vsaďte na klasiku v podobě linolea. Zapomeňte na předsudky, současné linoleum je na úplně jiné úrovni. Linoleum má skvělé hygienické vlastnosti a pyšní se opravdu vysokou odolností vůči opotřebení či mechanickému poškození. Do karet hraje i odolnost vůči bodovému zatížení a možnost vybírat z pestré palety dekorů.

Jednoduchost plovoucí podlahy

Na závěr ještě zmíníme plovoucí podlahy, které si rovněž získávají přízeň velkého počtu lidí. Dají se pořídit v mnoha provedeních a jejich cena není kdovíjak vysoká. Pozitivem vinylové podlahy jednoznačně její pokládka, která je opravdu snadná a hravě si s ní poradí kdejaký kutil. Jako mínus plovoucí podlahy označujeme nízkou odolnost vůči vlhkosti. Jakmile se voda dostane mezi spáry, můžou jednotlivé parkety nabobtnat a podlaha tak může být nenávratně poškozená.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!