Návod, jak rozzářit domov s vánočními dekoracemi

Kdo by netoužil po nádherně vyzdobeném domě plném propracované výzdoby vytvářející pohádkovou atmosféru?

Naštěstí to není nic nereálného a s trochou šikovnosti a píle si podobně nádhernou vánoční krajinku vytvoříte i u sebe doma.

A jak na to?

Podívejte se na jednoduchý návod, který vás krok po kroku provede vánoční výzdobou.

Rozmyslete si, kde všude bude výzdoba

V prvním kroku si rozmyslete, kde všude chcete mít vánoční výzdobu. Někomu stačí vyzdobit jeden pokoj, ale někteří lidé se neváhají pustit do výzdoby kompletně celého domu. Od množství místností, které chcete vyzdobit, se bude odvíjet vaše potřeba ozdobiček a jejich plánovaného rozmístění. Pro velké puntičkáře doporučujeme napsat si plánek, kde přibližně jaké svíticí vánoční dekorace budou a podle toho vytvořit seznam, co je potřeba dokoupit.

Klasické velké dekorace

Následuje instalace velkých a nepřehlédnutelných dekorací, jako je vánoční stromeček. Nezáleží ani tolik na tom, jestli koupíte živý nebo umělý. Roli hraje hlavně použitá výzdoba a to, jaký chcete výsledek. Při zdobení stromečku nezapomínáme na běžné ozdoby, jako jsou kouličky a řetězy. Pro magický efekt i po setmění připojíme svítící řetězy či jiné blikající dekorace.

Další větší dekorací může být například adventní věnec nebo svítící svícínek do okna.

Vánoční osvětlení na zahradu

Pro opravdové milovníky vánočních svátků to vyzdobením interiéru ani zdaleka nekončí. Ještě je potřeba pustit se do skvostné a ideálně svítící výzdoby zahrady a venkovní části domu. Keře a stromy ověnčete svítícími LED řetězy, které díky technologii s diodou emitující světlo, spotřebovávají méně energie a pomáhají tak šetřit náklady.

Pro ozdobení domu se hodí například světelné rampouchy nebo efektně vypadající světelné deště. Ty se dají krásně umístit pod střechu nebo pod okna a vytvoří dynamickou a zároveň jemně působící světelnou dekoraci.

Další drobnosti do interiéru

Máte vyladěné velké dekorace, ale stále máte pocit, že vám něco chybí? Spolu s dekorativními drobnostmi, kam patří vánoční kouličky, figurky, ale třeba i krásně nazdobené cukroví přinesete do svého domova ještě více té pravé pohádkové vánoční atmosféry. Nebojte se kombinovat ani starší klasické ozdoby s moderními svítícími dekoracemi. Vyzkoušejte si netradiční způsoby zdobení a v rámci pohody při vánočních svátcích se klidně pusťte do výroby vlastních ozdobiček, které využijete nejen letos, ale i v dalších letech.

Pozvedněte svou letošní výzdobu o úroveň výše a inspirujte se tipy na vánoční dekorace v různých stylech.

Prostíráme vánoční tabuli

Štědrovečerní večeře je vrcholem dne plného očekávání. Kromě klasických pokrmů by neměla chybět ani krásně prostřená tabule. Stůl se nebojte doplnit dekoracemi v podobě pěkných ubrousků, šišek, větviček, případně i svítících dekorací. Samozřejmostí by mělo být vytažení nejlepších kousků nádobí, jaké najdete. Podívejte se na 10 tipů, jak prostřít vánoční tabuli.

A za rok zase trochu jinak

Nakonec nezbývá nic jiného než si pochutnat na vánoční večeři a kochat se okolní krásnou výzdobou, se kterou jste si dali tolik záležet. Krásné na tom je, že každý rok může váš dům během vánočních svátků vypadat úplně jinak, protože možnosti výzdoby jsou opravdu nekonečné.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!