Nábytek je součástí všech místností našeho domova

Většinu dne trávíme v obývacím pokoji a vlastně i v ložnici. Zatímco naše obývací pokoje slouží ke společenským událostem s rodinou i přáteli, nebo k sledování televize. Ložnice je místem odpočinku i místností, kde nabíráme novou energii do dalšího dne. Oba interiéry by proto měly být zařízeny kvalitním, designovým, ale hlavně funkčním nábytkem.

 Sedací souprava i obývací stěna

Celkový vzhled obýváku tvoří jak pohodlná sedací souprava, tak obývací stěna. Při samotném výběru nábytku do této místnosti byste se měli řídit prostorem, který máte k dispozici, materiálem a barvou. Při výběru obývací stěny i sedací soupravu nikdy nezapomínejte na další nábytek umístěný v pokoji a vlastně i v celém bytě. Zvláště pak pokud je obývací pokoj součástí jídelny a kuchyně. Moderní obývací stěny se nejčastěji vyrábějí z lamina, nebo dřeva a jsou doplněny kovovými či plastovými detaily. Na našem trhu jsou ovšem i klasické nebo rustikální stěny z masivu, které jsou typičtější pro venkovský či historický vzhled místnosti.

Spěte zdravě

Kvalitní a vydatný spánek budete mít díky několika bodům. Důležitým faktorem je místnost, ve které spíte. Ložnice by měla být v klidnější části bytu nebo domu, nemělo by do ní dopadat světlo z ulice a měla by být dobře a jednoduše větratelná. Stejně důležitou roli ve spánku však hraje i kvalitní matrace a postel. Podle studií prospí člověk až třetinu svého života, a proto byste si měli dobře rozmyslet, jakou postel si koupíte. Jejímu výběru opravdu věnujte pozornost, stejně jako roštu a matraci. Celkový rám postele by měl být dostatečně dlouhý a široký. Šířka je minimálně 80 cm, délku pak zjistíte podle své výšky postavy, ke které přičtete 25 cm. Typ postele a materiál si pak zvolte podle svého vkusu i stylu celé ložnice.

Bevedo.cz – vyhledávač nábytku

Výběr nábytku do ložnice i do obývacího pokoje je jen otázkou vaší volby. Nikdy však nezapomínejte na kvalitu, díky níž vám bude nábytek sloužit mnoho let. Velký sortiment zboží seženete na vyhledávači nábytku bevedo.cz. Stačí si jen vybrat.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!