Ložnice pod taktovkou feng shui

Ložnice je místo, které si automaticky spojujeme s relaxací, odpočinkem a spánkem. Zpravidla se jedná o nejklidnější místnost v celé domácnosti, kterou se snažíme zařídit tak, aby nám poskytla útulné zázemí, kam se budeme rádi vracet. Ne vždy se nám ale tento interiér za veškerou snahu vynaloženou při jeho zařizování odvděčí tím, co bychom očekávali. Mnozí z nás tak mají problémy se spánkem, v noci dlouhé hodiny bezmyšlenkovitě hledí do prázdné zdi a ráno vstávají neodpočatí a rozmrzelí. Ačkoli se v takových chvílích upínáme k představě, že za našimi problémy stojí nevhodně zvolená matrace, skutečnost může být někde úplně jinde…

Zařiďte si ložnici podle starého čínského učení

Staré čínské učení feng-shui jistě dobře znáte. Proč si tedy podle jeho zásad nezařídit ložnici? Feng shui vám může pomoci uspořádat zařízení interiéru tak, aby nebránilo proudění dobrých energií  a vy jste se tak nemuseli trápit s nespavostí či nedostatkem energie. Jak na to?

Zásady feng shui pro zařízení ložnice

Co do ložnice nepatří

Podle zásad známého čínského učení by se v ložnici nikdy neměla vyskytovat zrcadla. Od těch se odráží negativní energie a nadále tak zůstávají v interiéru. Další podmínkou je odstranění živých květin. Ačkoli je pravdou, že květiny během noci produkují oxid uhličitý, což napomáhá zkvalitnění ovzduší v místnosti, podle feng shui živé rostliny absorbují intenzivní energii obyvatelů ložnice, kterým tak chybí.  To samé platí o nádobách s vodou.

Jak je to s postelí

Čínské učení feng shui se zaměřuje především na umístění postele v interiéru. Podle zásad se lůžko nesmí nacházet čelem ke dveřím. Pokud se tedy z postele díváte přímo proti dveřím, snažte se postel přemístit jinam. I tato zdánlivá drobnost může být příčinou vašich problémů se spánkem. Rovněž platí, že se dveře nesmí otevírat k čemu postele, protože pak tady proudí silná energie, která může způsobit nepříjemné nemoci.

Výmalba ložnice

Důležitým aspektem interiéru je jeho výmalba. Podle feng shui do ložnice nepatří výrazné a křiklavé barvy, ba naopak je lepší sáhnout po zemitých odstínech. Ložnici proto vymalujte v tlumených tónech, které nebudou tolik působit na oko a nezabrání vám tak v klidné relaxaci, spánku a odpočinku.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!