Kuchyně snů: jak vypadá?

O dokonalé kuchyni má každý z nás svou vlastní představu. Zatímco někdo touží především po dech beroucím moderním vzhledu, který každé návštěvě vyrazí dech, pro jiného je nejdůležitější praktické uspořádání a rozložení jednotlivých kuchyňských částí, aby byla práce co možná nejpříjemnější a nejjednodušší, a další by si přál zkombinovat praktičnost s krásným vzhledem. Pokud stojíte před příjemnou povinností  zařídit si novou kuchyň nebo se chcete pustit do rekonstrukce té stávající, pak jste tu správně.

Lesklý povrch krásně vypadá, ale skrývá úskalí

Ve stále větším počtu domácností můžeme vidět lesklé kuchyně, které dokážou upoutat pozornost již na první pohled. Vysoký lesk je příslibem luxusu a takové kuchyně působí elegantním dojmem. Není se tedy vůbec čemu divit, že možná nadchly i vás. Pokud si domů pořídíte kuchyni v lesklém provedení, budete se moci těšit z obdivných pohledů vašich hostů, kteří na kuchyni budou moci oči nechat. Zároveň se ale připravte na stinné stránky této úpravy. Na lesklém povrchu je vše ihned vidět, především pak otisky rukou, které budete muset neustále čistit. Určitě si chcete přidávat starosti navíc?

Myslete na správnou výšku pracovní desky

Ačkoli si lidé s výběrem kuchyňské linky dávají skutečně záležet, často zapomínají na správnou výšku pracovní desky, která je u kuchyňské sestavy jednou z nejdůležitějších částí. Právě na pracovní desce se odehrávají všechna kouzla a je tedy potřeba, aby vám její výška vyhovovala. Jedině tak budete moci pohodlně pracovat i bez nutnosti se na kuchyňskou desku natahovat nebo se nad ní naopak krčit.

Ať je na práci vidět

Nepostradatelnou součástí kuchyňské linky by mělo být její dostatečné osvětlení. Světla dodají vaší kuchyni šmrnc a zároveň vám poskytnou bezpečí při práci. Pokud při přípravě pokrmů pracujete s ostrými předměty, jako například s noži nebo sekáčkem na maso, pak na svou práci musíte vidět. Předejdete tak možnému úrazu, který by mohl být nejen nepříjemný, ale i hodně bolestivý. Velice oblíbené jsou zářivky nebo bodová světla, která se dají umístit do spodních skříněk, což navíc velmi pěkně vypadá. K osvětlení kuchyňské linky se velmi často používají i LED pásky, které mohou mít různé barvy.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!