K nejvhodnější stínící technice patří žaluzie

Nejoblíbenější stínící technikou jsou už řadu let žaluzie, a to ať vnitřní, venkovní, horizontální nebo ty vertikální. Vyrábějí se z různých materiálů, v mnoha barvách i provedeních.

Nejčastěji si lidé pořizují žaluzie do plastových nebo dřevěných oken, avšak v dnešní době budou i hliníkovým oknům slušet správně zvolené žaluzie. Při koupi této stínicí techniky si musíte rozmyslet, zda chcete okna zastínit zvenku nebo zevnitř.

Venkovní typ chrání okna i před mechanickým poškozením

Venkovní žaluzie zabraňují průniku slunce k okenním konstrukcím, proto lépe regulují klima uvnitř domu či bytu v každém ročním období. Navíc do určité míry chrání okna i mechanicky.

Interiérové žaluzie

Častou volbou jsou vnitřní žaluzie, ať už horizontální či vertikální. Oba dva typy by měly zapadnout svým vzhledem do vašeho interiéru a své využití najdou nejen na oknech, ale i u výklenků, které chcete zakrýt. Pořízení vnitřních žaluzií nijak nezasáhne do rodinného rozpočtu a jejich ovládání je opravdu jednoduché.

Horizontální nebo vertikální?

Tento výběr je jen na vás a také na tom, kolik chcete investovat. Nabídka je opravdu široká a vy nebudete muset dělat žádné kompromisy. Vertikální uspořádání lamel má své výhody, ale pořád stojí až na druhém místě v oblibě za horizontálními. V některých interiérech však vypadají mnohem lépe. Zejména ve velkých místnostech i v komerčních objektech.

Zvolte materiál

Při volbě materiálu přichází v úvahu hliník, látka i dřevo. Hliníkové žaluzie zná asi každý. Látkové jsou častou volbou, které se hodí spíše do velkých oken nebo na balkony. Dřevěné žaluzie mají vyšší pořizovací cenu, ale jsou luxusní a budou vyhovovat všem, kteří chtějí, aby jejich interiér byl opravdu originální.

Ať už si vyberete jakoukoliv stínící techniku ve formě žaluzií, při jejich koupi myslete také na celkový vzhled interiéru, barvu oken i svou peněženku.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!