Jedete na dovolenou? Ochraňte svůj dům před zloději!

Prázdninová sezona se kvapem blíží a společně s ní i ruku v ruce čas odjezdu na vytouženou dovolenou, kterou si po náročném pracovním roce určitě zasloužíte. Ještě než si vyberete cílovou destinaci, zvolíte vyhovující termín a ve snaze na nic nezapomenout zabalíte cestovní kufry, přečtěte si dnešní článek. Před odjezdem na dovolenou byste totiž neměli zapomenout na dostatečné a důkladné zabezpečení vašeho domu, aby se tak během vaší nepřítomnosti nestal cílem pro zloděje.

Zamčené dveře jsou základ

Pokud je řeč o zabezpečení domácnosti, logicky nás jako první napadnou dveře. U vchodových dveří by neměl chybět bezpečnostní zámek třetí nebo čtvrté třídy. Pokud máte u domu jiné dveře, nezapomeňte před odjezdem zkontrolovat, zda jsou zamčené na oba západy a raději to projděte dvakrát, ať máte jistotu.

Když jsou dveře zamčené, poslouží okno

Často sice pečlivě pozamykáme všechny dveře, ale už tolik pozornosti nevěnujeme oknům. Přitom právě okna jsou velmi častou vstupní branou zlodějů do prozatímně opuštěných domů. Okna byste během vašeho odjezdu neměli nechávat otevřená ani na ventilačku. Jestliže chcete v bytě či domě vyvětrat, raději někoho požádejte, ať vám třeba třikrát do týdne domů zajde. Otevřené nenechávejte ani okna na půdu či světlíky.

Chraňte svůj dům před zloději
Chraňte svůj dům před zloději

Příliš velký výhled

Další poměrně častou chybou, které se dopouští hodně lidí, je nedostatečné zastínění oken. Nikdo po vás samozřejmě nechce, abyste okna zatloukli dřevěnými prkny, ale pokud tento krok podceníte, umožníte tak nezvaným hostům či zlodějům ničím nerušený výhled do obytné části. Vandalové si vás pak mohou vyhlédnout díky vybavení, které doma máte a můžete se pro ně stát lákavým terčem. Okna můžete zastínit například roletami nebo klasickými žaluziemi.

Držte jazyk za zuby

Svůj domov můžete před zloději ochránit i tím, že se o vaší dovolené a plánovaném odjezdu nebudete nikde a nikomu chlubit. Lidé mají často tendenci tuhle novinu vesele troubit do světa, psát si statusy na sociálních sítích a vůbec jim nedochází, že tím vlastně zloděje k sobě zvou. O vaší dovolené tak řekněte pouze rodině či blízkým přátelům, ostatní přece nemusí vědět, že toho či toho dne jedete tam či tam a budete tam tak nebo tak dlouho.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!