Je nutné použité kartonové krabice hned vyhazovat?

Rok 2020 s sebou kvůli zavřeným obchodům přinesl nárůst online nákupů, se kterými je významně spojen způsob, jakým vám je zboží či produkt zaslán. Z drtivé většiny jsou balíčky posílány v úložných papírových krabicích, které se vám díky tomu mohou doma hromadit a může vám být líto je vyhodit už jen kvůli jejich zachovalému stavu. Zde vám nabízíme pár tipů, jak tyto zprvu obyčejné papírové krabice využít, aby nemuseli ihned putovat do tříděného odpadu.

Vytvořte si originální úložné prostory!

Nejjednodušším způsobem, jak krabice využít je 100% zachovat jejich účel, pro který byly vytvořeny, a tím je skladovací prostor. Výhodou může být fakt, že krabice mají čistý podklad a můžete si je popsat pro lepší orientaci. Pokud už krabice obsahují stopy po různých etiketách či jiných nápisech, nabízí se možnost pojmout tento nápad více kreativně a váš budoucí úložný prostor polepit barevným papírem či tapetou a vytvořit si tak originální úložné boxy, které lze krásně sladit s interiérem.

Kreativnější způsoby využití krabic

Pokud jste tvořivý člověk a krabice doma hromadíte za účelem vdechnout jim nový život a vytvořit z nich tak co nejvíce věcí a dekorací, nabízí se vám nespočet možností. Vezměte například do ruky nůžky a lepidlo a udělejte si podle svého organizér do šatní skříně nebo organizér na šperky. Z nevyužitého a nepolepeného víka od krabice se může stát plátno na malování nebo s použitím pár spínáčků či hřebíků věšák na šperky.

Kartonové krabice jako pomocník při stěhování

Pokud naopak nějaké krabice sháníte především z důvodu stěhování, během kterého je opravdu důležité přenášet své osobní věci v pevných a nejlépe ještě nepoužívaných krabicích, krabice-praha nabízí zakázkovou výrobu těchto krabic z vlnité lepenky, a to přesně podle vašeho přání. Krabice nabízí v několika variantách, např. klopové krabice, bez kterých se během stěhování neobejdete nebo úložné kartonové krabice s víkem, a to buď z třívrstvé či pětivrstvé vlnité lepenky.

 

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!