Je malování v zimě dobrý nápad?

Není nad podhled na čerstvě vymalované stěny. Ale kdy je vhodná doba pro realizaci? Většina lidí nechává malování na jarní a letní měsíce, protože „to v zimě nechtějí riskovat“. Ve skutečnosti není jediný důvod k obavám. A podle některých odborníků je dokonce zima ještě výhodnější!

Není důvod se bát

O malování se toho traduje hodně, ale profesionální malíři interiérů vám potvrdí, že jde zpravidla o mýty a polopravdy. Například tvrzení, že se musí hodně větrat, což zvedne náklady na vytápění. Anebo že barva zaschne až za dlouho. Případně strach z toho, že se zdivo nevysuší a objeví se na něm plíseň… Nemějte strach, není to pravda. Žijete v době moderních technologií a barvy vás rozhodně neotráví. Takže nebudete muset větrat více, než jak jste v zimě zvyklí. A co se týče vysychání, díky topení je naopak mnohem rychlejší.

Proč malovat v zimě?

Výhodou zimního malování je fakt, že se v tomto období místnosti vytápí. Vzduch je suchý a zdi jsou zahřáté, což je doslova ideální prostředí pro rychlé schnutí. Ještě lépe jsou na tom majitelé podlahového vytápění.

Další výhodou mohou být nižší ceny malířských prací. Chystáte-li si domů pozvat profesionálního malíře, pravděpodobně vám vymaluje o něco levněji, než v letním období. Navíc nebudete muset čekat, protože v zimě mají firmy mnohem méně práce. Odborníci vám ušetří spoustu času a postarají se o to, aby výsledek vypadal podle vašich představ.

Pár rad na závěr

Nyní již víte, že malování bytu v zimě není špatný nápad. Pustíte-li se do toho vlastními silami, nezapomeňte na svědomitou přípravu – oblepení nábytku, zakrytí koberce a opravu případných nedostatků na stěnách. A pokud budete natírat sádrokarton, nepodceňujte význam důkladné penetrace, jinak by se mohlo stát, že nátěr nedopadne dle očekávání.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!