Jak zařídit pokojíček pro dvě děti? – IpNabytek.cz

Jak zařídit pokojíček pro dvě děti?

Říká se, že děti jsou radost. Jsou budoucností svých rodičů a do života tak přináší spoustu veselých příhod. Samozřejmě ale nastávají i situace, ve kterých dítka představují spíše starost. Jednou z takových situací je zařízení pokojíčku – zvláště pak tehdy, když jste nuceni vměstnat do jednoho pokoje hned dvě děti. Možná se vám to na první pohled nezdá až tak složité. Až ale budete stát před danou věcí, vyrojí se před vámi nejedna komplikace. Jak jsi s nimi poradit a zvládnout tak zařízení jednoho pokoje pro dvě děti vám poradíme v dnešním článku.

Vybavení ve dvojím provedení

Dvě děti představují dvojnásobné výdaje. Najednou už nemusíte pořizovat pouze jednu postel, jeden stůl nebo jednu šatní skříň. Ačkoli se dítka o spoustu věcí mohou dělit, do dětského pokojíčku patří i takové kousky, které musí mít dítko samo pro sebe. Jedná se především o postel, která musí disponovat kvalitní matrací, aby vyvíjejícím se dětským zádům poskytla ten nejlepší komfort. To samé platí u psacího stolu, které byste rovněž měli pořídit pro každé dítě zvlášť. Nezáleží na tom, zda jsou děti věkově stejně staré nebo odlišné –  každé z nich potřebuje své zázemí.

Jak šetřit místem když ho není na rozdávání

Kámen úrazu při zařizování dětského pokoje pro dvě děti přichází ve chvíli, kdy si uvědomíte, že se na jeden prostor musí vejít dvě dítka.  Zvláště pokud nedisponujete prostorným pokojem. V takovém případě je potřeba postupovat tak, abyste co nejvíce využili daný prostor a zároveň šetřili místo, aby se vám do pokoje vše vešlo a dětem tak nic nechybělo. Šikovným řešením jsou patrové postele, které nejsou na prostor příliš náročné. Dětem můžete do pokoje pořídit speciální vyvýšené lůžko, pod kterým vznikne prostor například pro  umístění psacích stolů nebo menších šatních skříní.

Jak vyřešit soukromí

I když se sourozenci mají rádi, čas od času zkratka potřebují být sami a nikým nerušeni. Ve společném pokoji nepřichází v úvahu za sebou zavřít dveře. Jak tedy vyřešit otázku soukromí? U většího pokoje je možné  prostor v polovině přepažit například nábytkem nebo japonskou stěnou. Zařizujete-li menší dětský pokojíček, kde si toto řešení nemůžete dovolit, můžete dětem pořídit patrovou postel a tu opatřit závěsy, které si dítka budou moci v případě potřeby jednoduše zatáhnout.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!