Jak zamezit graffiti na vaší fasádě? Ochrání ji antigraffiti nátěr

Udělali jste si radost novou fasádou, ale úsměv na rtech vám zamrzl v momentě, kdy jste na svém majetku spatřili graffiti? Pachatele jste samozřejmě nechytili a o náhradě škody tak nemůže být řeč. Nezbude vám, než umění ulice odstranit na vlastní náklady a doufat, že se sprejer vašemu domu napříště vyhne. Ale co když ho vaše úsilí motivuje natolik, že se na fasádě vyřádí znovu? Nekonečnému boji můžete předejít tak, že na zdivo necháte aplikovat speciální antigraffiti nátěr. Poslouží jako preventivní opatření, protože výrazně usnadní čištění.

Povrch musí být čistý

Ještě než se začnete zabývat prevencí, musíte zajistit důkladné vyčištění fasády. Můžete tak učinit vlastními silami, ovšem s graffiti si bez předchozích zkušeností, vhodně zvolených čističů a znalostí technologických postupů, tak snadno neporadíte. A nechcete-li riskovat, že po vašem neodborném zásahu bude zdivo vypadat ještě hůř než s graffiti, raději se obraťte na odborníky.

K prověřeným firmám, které se čištěním povrchů od nečistot všeho druhu zabývají dlouhodobě, patří například AXIOM REAL. Odborníci se postarají o kompletní odstranění graffiti a zajistí také aplikaci antigraffity nátěru.

Základní charakteristika ochranného nátěru

Antigraffiti nátěry se obvykle aplikují do výšky 3 metrů. Na povrchu zdiva vytvoří ochrannou vrstvu, přes kterou se barva ze spreje nedostane do podkladu. Mají hydrofobní efekt (odpuzují vodu), minimální nasákavost a téměř se nešpiní. Čištění graffiti probíhá velmi rychle, čímž výrazně klesají náklady.

Technici z AXIOM REAL používají pouze prověřené nátěry, které nemění barvu ani vlastnosti fasády. Zachovávají také proudění vodních par a materiál tak může dýchat.

Ceník antigraffity nátěru na webu nehledejte – specialisté na čištění fasád vám zakázku nacení individuálně. Vždy totiž záleží na stáří a soudržnosti omítek, použitých technologiích a dalších kritériích. Více se dozvíte na www.graffiti.cz.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!