Jak vybrat venkovní rolety – IpNabytek.cz

Jak vybrat venkovní rolety

Toužíte po soukromí i klidném spánku bez venkovního osvětlení? Přemýšlíte nad tím, jak ještě více ušetřit za energie? Pak si do svého domu pořiďte venkovní rolety, které vás nejen ochrání, ale také vám nějakou tu korunu za unikající energie okny ušetří.

Venkovní neboli předokenní rolety dodávají domu neotřelý vzhled, ochrání váš majetek, v zimě snižuje náklady a v létě chrání interiér před ostrými slunečními paprsky. A to opravdu mnohem lépe než klasické a hlavně levné žaluzie. Jak tedy venkovní rolety vybrat?

Důležitý je materiál

Moderní venkovní rolety jsou vyráběny z hliníku, který má mnoho pozitivních vlastností. V první řadě velmi dobře odolává povětrnostním podmínkám, nabízí rovněž vyšší bezpečnost, má delší životnost a poskytuje lepší ochranu proti UV záření.

Kvalita záleží i na výrobě

Při koupi venkovních rolet dávejte přednost kvalitnějším výrobkům před těmi lacinými. Odborníci se shodují, že nejlepší jsou rolety z hliníkových lamel. Pokud chcete v zimě šetřit, vyberte hliníkové lamely vyplněny izolační PUR pěnou.

Zvolte pohodlné ovládání

Nejpohodlnějším ovládáním je elektrické, které je sice nákladnější než to ruční, ale šetří váš čas a poskytuje komfort. Díky elektrickému ovládání můžete rolety ovládat z kterékoliv místnosti a nemusíte k tomu ani vstávat. Elektrické ovládání je také šetrnější k lamelovým zámkům, a to logicky prodlužuje jejich životnost.

Myslete i na barvu

Jestliže chcete, aby venkovní rolety ladily s fasádou vašeho domu, pak zvolte barvu s ohledem na fasádu. Hliníkové předokenní rolety se prodávají v celé řadě barevných odstínů a u mnoha firem si můžete objednat i individuální odstín.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!