Jak si poradit s malým prostorem v bytě

Zařizujete byt, který nedisponuje velkými prostory? Děláte si starosti jak do menšího prostoru umístíte všechny své věci? Poradíme Vám, jak takové prostory zařídit, aby se do prostoru vše vešlo. Zároveň místnosti v domácnosti budou i tak vypadat k světu a uspořádaně.

Zbavte se nepotřebných věcí

V prvé řadě je nutné zaměřit se na všechny nepotřebné věci, které schraňujete, ale nepoužíváte. Může se jednat o oblečení, které Vám je malé nebo například mušličky z dovolené, na které se jen práší. Před stěhováním tedy nekompromisně roztřiďte všechny své věci a zbavte se cetek a zbytečností. 

Nejlepším řešením je nábytek na míru

V místnostech o pár metrech čtverečních se vyplatí investovat do nábytku vyrobeného na míru. Využijete tak opravdu každý kout v malém bytě, což by se Vám s nábytkem z obchodu s nábytkem nikdy nepodařilo. Můžete tak pracovní kout chytře umístit ve skříni nebo třeba pořídit postel s úložným prostorem nejen pod samotnou postelí. Nábytek si navíc můžete vybrat z materiálu, barvy nebo systému otevírání jaký chcete. Nejlépe tak docílíte toho, že prostory budou přesně podle Vašeho vkusu. Skvělým příkladem nábytku na míru šetřící prostor jsou multifunkční skříňky, díky kterým získáte úložný prostor a stůl v jednom. Pokud se rozhodnete pro nábytek z velkoobchodů, volte kousky, které budou sahat nejlépe až ke stropu a budou co nejméně hluboké.

Několik závěrečných rad

Pro optické zvětšení prostoru volte světlé odstíny jak pro nábytek, tak pro stěny. Strop by měl být vždy světlejší než podlaha a všude byste měli mít dostatek kvalitního osvětlení. Používejte vzdušné materiály, mezi které se řadí například sklo nebo průsvitné látky. Nemálo prostoru ušetříte také se závěsným nábytkem, který navíc prostor pocitově provzdušní. Na závěr myslete na to, že lépe vždy vypadá více menších kusů nábytku, nežli méně masivních kusů.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!