Jak oživit koupelnu?

Patříte k lidem, kteří mají pořád rádi alespoň drobné změny ve své domácnosti nebo jste se zrovna přistěhovali do bytu a nevyhovuje vám čistě bílá jednoduchá koupelna a zároveň se nechcete pouštět do složité a nákladné rekonstrukce? Zároveň však koupelnu berete jako pohodové místo, ve kterém nejčastěji svůj den končíte a chcete se v něm zrelaxovat a cítit dobře? Nabízíme vám několik tipů, jak takovou koupelnu oživit a přizpůsobit oku svému bez jakýchkoliv zásahů řemeslníků.

Tapety na zeď a stěny

Prvním tipem, který je určitě nejrazantnější a proměnu tak vezmete doslova od podlahy je oživení zdí a zemi v koupelně. Není však potřeba jakýkoliv zásah do již stávajících dlaždiček, stačí využít vinylové samolepící tapety, které jsou zároveň i omyvatelné a pokud máte větší kuráž, tak lze použít i barvu na dlaždice.

Velkým hitem jsou teď samolepící tapety ve stylu patchwork, které vaší jednobarevné koupelně dodají úplně jiný rozměr, koupelnu zcela rozzáří a můžete se v ní cítit i útulněji. Zároveň vám ve výsledku může usnadnit úklid, jelikož na vzorované podlaze nebude vidět každé smítko prachu a z hlediska bezpečnosti se tak podlaha stane protiskluzová.

Aplikace samolepek je velmi jednoduchá, je potřeba však dbát na tyto rady:

  • důkladně odmastit povrch (ocet, technický benzín,..)
  • dát pozor, abychom samolepky nenatahovali
  • během uhlazování samolepek používat nejlépe bavlněný hadřík a tapetovací špachtli

Výhodou této proměny je, že takto design v prostoru můžete bez problému měnit klidně každý rok, jelikož odlepením samolepek nezanecháte na povrchu žádnou spoušť. Vinylové samolepky se však nedoporučují použít např. v kuchyni, kde by byly vystaveny mnohem náročnějším faktorům (např. vařící tekutiny, ostré předměty)

Zaměřit se na zrcadlo

Ač se může zdát, že dominantou koupelny je vana/ sprchový kout či umyvadlo, tak právě například zrcadlo nám v této místnosti hraje také velkou roli. Určitě neuděláte krok vedle, když jednoduchou koupelnu oživíte masivnějším nástěnným zrcadlem, které se v tu chvíli stane doplňkem koupelny a může tak přitáhnout pozornost či opticky zvětšit prostor. 

Sjednoťte a přidejte doplňky

Právě doplňky dokáží vytvořit velmi kladný dojem z celého interiéru, pokud je jich přiměřené množství a nějakým způsobem k sobě ladí a doplňují se. Právě do jednobarevné jednoduché koupelny doporučujeme vybrat jednu barvu pro doplňky, podle které je budete hledat a pořizovat, či můžete přidat jednu či dvě barvy vedlejší, které vám k té hlavní barvě budou vyhovovat. Můžete se zaměřit na dávkovač na mýdlo, sprchový závěs, odpadkový koš, předložku pod vanu či ručníky a uvidíte jak takové maličkosti zlepší celou atmosféru v prostoru.

Vsaďte na obraz!

I do koupelny může přijít nějaký kousek umění či fotografie, kterým vyplníte prázdnou stěnu a opět tím tuto místnost vytvoříte více útulnou. Obrázky lze ladit do vámi vybrané barvy pro doplňky a výhodou je rovněž jednoduchost jejího odstranění či výměny za dílo jiné.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!