Čištění koberců rychle a levně

Teplé počasí přímo vybízí k tomu, vytáhnout špinavý koberec ven, namočit a za pomocí čisticího prostředku pořádně vydrhnout. Následně znovu opláchnout hadicí s pořádným proudem vody a hezky na sluníčku nechat pomalu proschnout. Ano, takový způsob je nejlepší za předpokladu, že:

  • vlastníte kusový koberec nebo koberec, který lze vytáhnout ven,
  • jste majitelem zahrady nebo máte k dispozici kus louky od „souseda“ (prostě místo, kam koberec můžete rozložit),
  • máte na takovou akci dostatek času a sil.

Většina z nás se však touto cestou vydat nemůže a musí čištění koberce vyřešit jinak.

Jaké jsou tedy možnosti při čištění koberců?

Nejprve je potřeba si promyslet, zda se do čištění pustíme sami nebo zda zavoláme raději úklidovou firmu.

Pokud se do čištění pustíte sami, budete potřebovat:

  • finanční prostředky na nákup čisticích prostředků a kartáčů,
  • čas na nákup těchto prostředků a na samotné čištění koberce,
  • dost síly a trpělivosti, protože některé skvrny se jen tak lehce nevzdají.

Tímto způsobem navíc koberec opravdově nevyperete, to by totiž znamenalo špínu z koberce také vytáhnout ven.  Nejlepší cesta je proto ušetřit si čas, fyzickou i psychickou námahu a obrátit se na odborníky, kteří vše vyřeší.

čištění koberců Praha
čištění koberců Praha

Speciální čistící technika, aneb extraktorový způsob

Firma Boček Vám dokáže, že i starý, zašlý a špinavý koberec může vypadat znovu jako nový! Obnoví a rozzáří jeho vzhled a regeneruje vlákno. Jak? Metodou hloubkového čištění, neboli tzv. extraktorovým způsobem (speciálním čistícím strojem na čištění koberců). Jedná se o mokrý proces čištění koberce, při němž je propíraná plocha čištěna tlakem vody spolu s působením čisticího prostředku a následně odsávána.

Další možností, jak docílí zářící novoty Vašeho koberce, je kombinace popsaného způsobu s kotoučovým strojem nebo rotačním kartáčem. Tato metoda je vhodná zejména pro namáhané koberce.

Domácím čištěním koberců takového výsledku nikdy nedosáhnete. Proto je přivolání odborníka se speciální technikou na místě! Více o čištění touto speciální čistící technikou naleznete zde.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!