Ekologické tabule a flipcharty do každé kanceláře

Starost o okolní životní prostředí je odrazem vyspělosti toho či onoho společenství lidí. A neplatí to pouze pokud mluvíme o celých státech, úplně stejně lze toto tvrzení zopakovat pro firmu nebo třeba rodinu. Pořízení ekologického kancelářského vybavení jako jsou právě tabule nebo flipcharty je tak mimo jiné i způsob, jak demonstrovat tuto společenskou odpovědnost zaměstnancům, zákazníkům i všem ostatním. V čem ale spočívá jejich ekologičnost?

Tabule

Tabule

Keramické popisovací tabule jsou nepostradatelným doplňkem nespočtu tříd, učeben, zasedacích a školících místností i mnoha dalších prostor, ve kterých je třeba komunikovat prostřednictvím psaných textů, obrázků nebo schémat. Od základních škol po univerzity, od malých forem po velká vývojová centra, všude tam se tabule využívají pro výuku, tvorbu společných projektů i prosté psaní vzkazů.

Tyto tabule mají několik vlastností, které z nich dělají velmi žádaný produkt. Jsou nesmírně odolné a lze z nich popisy stírat za sucha i po delší době. Již tyto vlastnosti lze v určitém smyslu považovat za pozitivní ve smyslu jejich přívětivosti k životnímu prostředí. Ekologický přístup pak završuje popisovačů s kapilárním systémem, které jsou opakovaně naplnitelné a použitelné.

Flipchart

Flipcharty

Flipchart je oblíbenou pomůckou při diskusích pracovních týmů, především pak pro svou mobilitu, snadnost použití i praktičnost. První patent na flipchart coby kancelářskou pomůcku pochází již z roku 1912 a od té doby jeho popularita ještě výrazně vzrostla. Není proto divu, že jej najdeme v mnohých kancelářích, jednacích místnostech apod. Také flipchart lze používat v souladu s ekologickými zásadami, v tomto ohledu je důležitý fakt, že i pro něj lze používat znovu naplnitelné popisovače s kapilárním systémem, tj. popisovače stejného typu jako v případě keramických tabulí.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!