Dřevotříska vs. masiv – IpNabytek.cz

Dřevotříska vs. masiv

Koupili jste si nový byt a přemýšlíte jaký nábytek do něj zvolit? V současné době je mnoho materiálů ze kterých můžete vybírat. Pokud si ale přejete něco přírodního, zdravého a krásného pak bude jasná volba dřevo. Je to zkrátka klasika, která vydrží několik let stále krásná. Ale pozor dřevotříska by se v ložnicích rozhodně objevit neměla. Uvolňují se z ní látky, které nejsou zrovna zdraví prospěšné a to je něco co nechceme pro nás ani pro naše děti.

Takže se nám nabízí nábytek z masivu. Vysoce kvalitní a odolný materiál, který se nepoškrábe, nepoškodí a dokonce ani nerozviklá, což se samozřejmě hodí nejen pro postele. Dřevo má navíc schopnost absorbovat přebytečnou vzdušnou vlhkost a v sušším období ji zase vydechovat zpět, takže přispívá k příjemnějšímu klimatu v místnosti. Tento materiál je často spojen s vyšší cenou, ale také z vysokou životností a to je samozřejmě něco co očekáváme od investice do nábytku, který by nám měl vydržet po několik let.

Nábytek z masivu je vytvořen slepením úzkých prken vedle sebe do široké desky, která se upravuje na potřebnou tloušťku a následně rozřezává. Pro dosažení co nejpřírodnějšího vzhledu se povrch bez jakékoli jiné úpravy pouze napouští v oleji. Aby se předešlo poškození, znečištění či blednutí nábytku, bývá jejich povrch zpravidla ošetřen lakem. Jeho estetická hodnota je tímto vskutku nadčasová. Nábytek si tak po celou dobu své existence zachovává své velké kouzlo.

Komody a skříně z masivu, typické svým krásným a přírodním vzhledem vám zajistí nejen útulnost, ale i originalitu pro váš vysněný pokoj. Hodí se všude a díky své neutrální barvě se dají snadno zkombinovat, ať už s postelí nebo stolem z masivu tak i z kteréhokoliv jiného materiálu, který se vám zrovna bude líbit.

Pokud tedy stále váháte jaký nábytek si vybrat, rozhodujte srdcem, ale teď je to už jenom na vás.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!