Dřevěný balkon dodá domu to správné kouzlo

Úkolem balkonu u rodinného domu je plnit funkci praktickou i estetickou. Nejenže si zde můžeme nerušeně vypít lahodnou kávu, zajít si na cigárko nebo při pěkném počasí posedět na čerstvém vzduchu, ale domy, kterým balkon chybí, působí tak nějak neúplně. Jako by jim něco chybělo. Pokud právě svůj vysněný domek stavíte nebo jste na samotném začátku a teprve vymýšlíte plánek, určitě na balkon nezapomeňte. A co víc –  vsaďte při jeho vybudování na pravé dřevo!

Proč právě dřevěný balkon?

Žádný jiný materiál nemá takové kouzlo, jako pravé masivní dřevo. To svou krásu získává až s léty, a proto jednoznačně patří mezi nejoblíbenější materiály vůbec. Co se týče dřevěných balkonů, nejedná se o převratnou novinku. Dřevěné balkóny jsou u rodinných domků k vidění stále častěji, za což může jejich jedinečná krása a samozřejmě i pestrý výběr balkonového zábradlí i dalších prvků, které jsou součástí balkonu a díky kterým můžete jeho vzhled maximálně přizpůsobit svým představám.

Dominantní prvek rodinného domku

Pokud se rozhodnete pro dřevěný balkon, počítejte s tím, že se stane dominantním prvkem vašeho domu. I proto myslete na jeho design, který je potřeba přizpůsobit nejen vašemu vkusu či představám, ale i rozměrům a křivkám vašeho rodinného domku. Ke každému domu se totiž bude hodit něco jiného –  zatímco moderním novostavbám bude nejvíce slušet jednoduchý design balkonu, roubenkám či domům zařízený v alpském stylu padnou jako ulité robustní a členitě zdobené prvky. Snažte se tedy vytvořit harmonicky působící celek.

Jak moc máte rádi dřevo?

Balkonu vašeho domku může a nemusí být celý ze dřeva. Záleží tedy jen na vás, zda se rozhodnete pouze pro dřevo nebo dáte přednost kombinaci materiálů. Můžete to například vyřešit tak, že pohledovou stranu necháte vyrobenou z betonu a pouze ji doplníte o dřevěné zábradlí.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!