Dejte sbohem nechtěným hostům, aneb jak se zbavit mravenců v domácnosti? – IpNabytek.cz

Dejte sbohem nechtěným hostům, aneb jak se zbavit mravenců v domácnosti?

Už jsou tu zase! Stovky drobných nožiček pobíhajících po vaší domácnosti! Venku se konečně oteplilo a k vám domů se tak opět nastěhovali mravenci, i když je nikdo nezval. Drze si vytváří cestičky, lezou do cukru a všechno sladké se před nimi neubrání. Právě pro hřejivé jaro je výskyt malých černých mravenců typický. Nejdříve se schovávají pod okny u dveří nebo pod fasádou, a jakmile zjistí, že je za oknem teplo, je jich najednou plná domácnost. Jak se těchto nezvaných hostů zbavit? To vám poradíme v dnešním článku!

Odraďte je ještě před vstupem

Pokud jste si všimli, že se k vám mravenci dostávají přes okno a na parapetu jich je nejvíce, začněte pěstovat některou z aromatických bylinek či rostlin. K tomuto účelu můžeme všemi deseti doporučit například eukalyptus nebo mátu, které jsou hodně výrazné a mravencům jejich vůně vadí. Stejně tak vám může posloužit i levandule nebo bazalka.

Nastražte sladkou past

Jak je známo, mravencům není cizí nic, co voní a je sladké. Tak si pro ně přichystejte  sladké překvapení! Osolený celer posypejte skořicí a umístěte jej na místa, kde se mravenci nejvíce hromadí. Již za pár dní by se měli odstěhovat.

Překážky na cestičky

Pro mravence je typické, že se pohybují po cestičkách. Jestliže chcete s těmito nezvanými hosty zatočit, dejte jim na jejich cestičky překážky. Použijte k tomu nějakou aromatickou látku – například skořici, hřebíček, majoránku nebo jalovcový list.

Mravenci nesnáší hřebíček

Jestli se o mravencích něco ví, pak to, že bytostně nesnáší hřebíček. Tohle koření je pro ně strašně výrazné a každý mravenec se mu raději klidí z cesty. A to je šance pro vás, rozhodně se jí tedy nebojte využít. Hřebíček rozmístěte různě po domácnosti.

Přilepte se!

Na oblíbené mravenčí cestičky můžete nasypat i prášek do pečiva. Ten nejenže mravencům vůbec nechutná, ale zároveň se jim lepí na nožičky, což je nepříjemné a drobným potvůrkám to vadí.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!