Co dělat, když se vám nedaří odstranit skvrny na koberci?

Máte rádi, když je celá domácnost čistá, dokonale uklizená a vše je přesně na svém místě?  Nejsložitější na čištění a údržbu jsou jednoznačně podlahy. Hladké druhy podlah, jako jsou dlažby, linolea nebo plovoucí podlahy, se čistí poměrně snadno. Mnohem složitější činností je čištění koberců od skvrn i od běžného znečištění. Nedaří se vám zlikvidovat skvrny, které se na koberci objevily? Jak na to?

Vlastními silami, nebo s pomocí profesionálů?

Pokud se chystáte důkladně vyčistit skvrny na kobercích vlastními silami, čeká vás těžká dřina. Na trhu sice existují desítky přípravků (pěny, gely krystaly), které jsou určeny pro hloubkové čištění vláken, ale ty se musí pracně roztírat do koberce kartáčem, což je fyzicky i časově náročné. Za přípravky nemusíte utrácet tisíce. Existují i účinné a levné metody. Prohlédněte si 4 tipy, jak na to.

Plošné čištění koberců touto technikou by zabralo i několik hodin. Na vyčištění celé plochy je nejlepší volbou strojové čištění koberců pomocí profesionální techniky.

Jen vysavač nestačí

Struktura koberců je důvod, proč jsou tak oblíbené, ale na druhou stranu také důvod, proč se tak složitě čistí. Prach a jiné nečistoty pronikají do hloubky vláken. U hladkých podlah stačí prach zamést a vytřít a je hotovo. Domácí vysavače také seberou z koberců prach. Ovšem jen ten, který je na povrchu, nikoliv v hloubi jednotlivých vláken. Zašlapaný prach je také příčinou blednutí koberců – barva na kobercích už není tak výrazná jako dříve. Není to tím, že by zmizela, ale prach jí brání ukázat celý její jas. Kvalitní čištění koberců si dokáže poradit i se zašlapaným prachem.

Profesionálové mají hotovo za chvíli

Když se obrátíte na profesionály, uděláte pro váš koberec i celou svou domácnost to nejlepší. Specializované společnosti na strojové čištění koberců využívají špičkovou čistící techniku, která dokáže vyčistit vlákna hloubkově. Každý koberec je jiný a potřebuje jinou péči. Profesionálové vyberou nejefektivnější a nejúčinnější čistící metodu. Vše je hotové rychle a nedochází k žádnému poškození podlahy. Specialisty na úklid podlah najdete na www.uklidplecity.cz.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!