Bylinková zahrádka v interiéru i exteriéru

Krásně vonící čerstvé bylinky – to je přesně to, co vámi připravované pokrmy tak nutně potřebují. Pokud je vaření vaším koníčkem, pak určitě chcete dosahovat těch nejlepších výsledků. Neustále proto zkoušíte něco nového, testujete nové recepty a kombinujete chutě. Jestliže ale stále máte pocit, že tomu i přesto něco chybí, možná to budou právě bylinky, které vašim pokrmům dodají ten správný říz. Čerstvým bylinkám z vlastní zahrádky se totiž sušené pořizované v obchodě nemohou ani zdaleka rovnat.

Na pěstování bylinek stačí i minimální zkušenosti

Pokud jste se až do dnešního dne do pěstování bylinek nepustili jen proto, že s pěstováním nemáte vůbec žádné zkušenosti, věřte, že to ničemu nevadí. Bylinky nepředstavuji náročné rostliny, které si vyžadují spoustu znalostí a léta praxe, aby se vám odvděčily těmi nejlepšími výsledky. Bylinkovou zahrádku si proto může založit i naprostý pěstitelský začátečník.

Doma nebo venku?

Na samotném začátku byste si měli rozmyslet, zda si svou bylinkovou zahrádku chcete založit doma nebo venku. Pokud žijete v paneláku, není nad čím váhat.  Dobrou zprávou je, že se bylinky dají pěstovat jak v interiéru, tak i v exteriéru.

Pěstování bylinek doma

Rozhodnete-li se pro založení domácí bylinkové zahrádky, připravte si květináče. Ty mohou mít jakýkoliv tvar a velikost. Pokud si bylinky umístíte například do kuchyně, tak si dejte s výběrem květináče opravdu záležet, protože se stane i estetickým doplňkem interiéru. Velice oblíbené jsou dřevěné květináče disponující magnetickou tabulkou, na kterou si můžete pomocí křídy napsat, která bylinka se v daném květináči nachází. Květináč s bylinkami pak můžete umístit na kuchyňskou linku, na okno nebo na menší stoleček.

Když chcete mít bylinky v exteriéru

Kdo má rodinný domek se zahrádkou nebo s alespoň malým kouskem venkovního prostoru, ten může bylinky pěstovat v exteriéru. K tomuto účelu se skvěle hodí dřevěné bylinkové zahrádky, které jsou umístěné na kolečkách a dá se tak s nimi libovolně manipulovat. Mají různorodé tvary i velikosti, určitě tedy najdete to pravé ořechové. Předpřipravené zahrádky vám ušetří spoustu práce. Jednotlivé přihrádky stačí naplnit vhodným substrátem a zasadit bylinky. Po sezoně lze tyto dřevěné zahrádky jednoduše složit a uložit například do sklepa nebo do domečku na zahradě.

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!